• گزارش خبری دومین نشست شورای مرکزی دوره پنجم سازمان

    گزارش خبری دومین نشست شورای مرکزی دوره پنجم سازمان

    کد: 24248
    تاریخ: ۱۳۹۷/۰۲/۰۸
    منبع خبر:
    تعداد بازدید: 148
    دومین نشست شورای مرکزی دوره پنجم سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور با حضور27 نفر از اعضای شورا و بازرس اصلی برگزار شد.
    به گزارش روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور، در ابتدای دومین نشست شورای مرکزی دوره پنجم سازمان گزارشی از عملکرد 6 کمیسیون تدوین مقررات، مشاوران، نرم افزار، آموزش و پژوهش ساماندهی ونظم بخشی بازار و امور بین الملل سازمان و همچنین گزارشی از میزان مشارکت اعضای شورای مرکزی دوره چهارم ارائه شد. 
    محمدباقر اثنی عشری رئیس شورای مرکزی سازمان ضمن تقدیر از استقبال و حضور تمام اعضای شورا در دومین  نشست شورا، به ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده طی یک ماه گذشته پرداخت. او در ابتدا به دریافت مجوز الکامپ بیست و چهارم اشاره کرد و افزود: در آخرین روزهای سال 96 با پیگیری های مداوم و تحت فشارهای بسیار مجوز الکامپ از سوی مرکز توسعه تجارت الکترونیک به نام سازمان صادر شد. 
    اثنی عشری از همه نظام های استانی دعوت کرد، تا ضمن مشارکت موثر در نمایشگاه الکامپ آن را یک رویداد ملی بدانند و شرکتهای موفق استان خود را به حضور در الکامپ تشویق کنند.
     
     
    رئیس شورای مرکزی سازمان با اشاره به دیدوبازدیدهای نوروزی که با مسئولان وزارتخانه، نهادها و سازمان های حوزه فاوا در فروردین ماه داشته است، گفت: ترکیب جدید وزارتخانه  نسبت به سازمان نظام صنفی رایانه ای رویکرد مثبتی دارند. جلسه ای با آقای سراییان رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران داشتیم و مقرر شد در پروژه مختلف با سازمان فناوری اطلاعات به صورت مشارکتی فعالیت کنیم. تحقق این امر هم افزایی و تلاش همه جانبه نظام های استانی در سراسر کشور است و این فرصتی است که با سازمان دولتی مرجع یعنی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات تعامل و مشارکت کنیم.
    اثنی عشری در ادامه گزارش به نامه ای که به شورای عالی فضای مجازی خطاب به آقای فیروزآبادی در زمینه پیام رسانهای داخلی و خارجی ارسال شد، اشاره کرد و گفت: فارغ از مسائل سیاسی، فرهنگی و اجتماعی سازمان به عنوان یک تشکل صنفی، با نگاه کارشناسی به مسائل می نگرد. یکی از دلایل مهم رشد و فراگیری پیام رسان تلگرام، ضعف سرمایه گذاری در حوزه IT است؛ سازمان طی این نامه با اعلام راهکارهایی آمادگی خود را برای همکاری با دولت اعلام کرده است. 
     
     
    نمایشگاه الکامپ 
    سید حسن هاشمی عضو شورای مرکزی سازمان و مسئول کمیته اجرایی الکامپ در ادامه نشست گزارشی از روند اقدامات انجام شده در خصوص نمایشگاه الکامپ امسال به اعضای شورای مرکزی ارائه کرد و گفت: بعد از صدور مجوز الکامپ به نام سازمان با مصوبه شورای مرکزی کمیته اجرایی الکامپ شروع به کار کرد. جلسات به صورت هفتگی در حال برگزاری است و در همین ابتدا جلساتی را با آقایان مظلوم، ثروتی، برهمند، ابراهیم زاده و خانم داننده داشتیم. 
    مصوبات شورای مرکزی
    پس از بررسی عملکرد کمیسیون های سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور مصوب شد رضا کرمی عضو شورای مرکزی گزارشی از کمیسیون های پیشنهادی را با دلایل و ضرورت تشکیل هر یک برای جلسه آینده شورا تهیه و ارائه کنند.
    بودجه پیشنهادی سال 97 نیز به تصویب اعضای شورای مرکزی رسید. سپس تشکیل کارگروه بررسی مسائل مالی نظام های استانی با مسئولیت کاظم آیت اللهی و مشارکت ایرج لایق، محمد اطرج، محمدرضا حدادی، حمید توسلی، سعید جمشیدی جم، رضا پاکیزه خو و الهام رحمانی به تصویب اعضای شورا رسید. کارگروه موظف شد در جلسه آینده گزارشی از پیشرفت کار به اعضای شورای مرکزی ارائه کند.
    تقویم جلسات سال جاری شورای مرکزی نیز به تصویب اعضا رسید؛ مقرر شد جلسه چهارم شورا در 29 خردادماه سال جاری به میزبانی سازمان نظام صنفی رایانه ای استان خراسان رضوی در کنار یک همایش دو روزه با حضور رئیس هیات مدیره، دبیر و خزانه دار نظام های استانی در جهت تقویت و تعامل میان استانها برگزار شود.
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
کلیه حقوق متعلق به سازمان نظام صنفی رایانه ای استان خوزستان می باشد.
مجری: پورتال سامان